YATE pomáhá a sponzoruje

Společnost YATE podporuje Klokánek Litoměřice již od roku 2010 a to jak hmotnými dary, tak i finančně.

Klokánek patří pod Fond ohrožených dětí, což je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem s působností na celém území České republiky. Naše firma si uvědomuje svoji zodpovědnost za pomoc lidem, kteří nemůžou svoji situaci změnit. Svoji podporu dáváme nejen sportovcům a sportovním organizacím, ale také organizacím, které slouží k podpoře potřebných a mezi nimi je i Klokánek Litoměřice. Nákupem v našem e-shopu nám pomůžete Klokánku darovat ještě více peněz a tím společně pomůžeme zlepšit situaci dětí, které jsou v tomto zařízení umístěné.

Peníze jsou obvykle použité na vybavení, výlety a zpestření života těchto dětí.

Darováním peněz darujeme radost.

Velmi nám záleží na tom, aby naše výrobky byly kvalitní, praktické a moderní a proto je pravidelně testujeme v různých podmínkách. To nám pomáhá dělat pokroky ve vývoji novinek, aby každý nový produkt byl zase o stupeň výše. Naším cílem je vaše spokojenost a proto již mnoho let spolupracujeme s našimi předními horolezci a cestovateli, kteří vybavení používají v extrémních podmínkách a tím nám pomáhají zlepšovat kvalitu a nacházet nové možnosti.


Naši spolupracovníci:

Radek Jaroš (*1964)

Náš nejlepší Himálajský horolezec současnosti. Soustředí se na lezení v malých družstvech - 2 až 3 lidi. Na řadě expedic testoval samonafukovací i pěnové karimatky v různém prostředí sníh, led, skály, extrémní zima. Kromě toho využívá i mnoho dalšího vybavení, například lahve a termosky LAKEN a další doplňky. Expedice: Mt. Everest 98, Kangchenjunga 02, Broad Peak 03, Cho Oyu 04, Shisha Pangma 04, Nanga Parbat 05. To jsou vrcholy několika z nejvyšších hor světa na kterých stál. Ale třeba také Huascaran, Artesonrachu, Pik Učitel, Mt. Blanc, Ruka Fatymy, K2 (3x), Daulaghiri a další.
 

 

 

Honza Trávníček (*1976)

Český cestovatel a horolezec. Původním povoláním geodet. Působí také jako pedagog, manažer hudební skupiny a organizátor cyklistických závodů. Ve vysokých horách začal lézt v roce 2000. Do roku 2014 úspěšně vylezl na čtyři osmitisícovky. V letech 2009 a 2011 spolu s Jakubem Vaňkem vystoupili na Gašerbrum I a Manáslu. Roku 2012 potom s Radkem Jarošem úspěšně zdolali vrchol desáté nejvyšší hory světa Annapurny. Stali se tak teprve čtvrtým a pátým Čechem na vrcholu této hory. S Jarošem v červenci roku 2014 podnikl úspěšnou expedici na K2.

Poté co Radek Jaroš dosáhl „Koruny Himálaje“ se Tráva začal věnovat vysokohorskému lezení trochu jinak. Na své expedice začal brát nevidomého horolezce Jana Říhu, se kterým se v roce 2015 pokusili o výstup na Manaslu. Přesto, že se jim nepodařilo dosáhnout vrcholu, byla tato expedice úspěšná, protože se všichni vrátili ve zdraví domů a ještě zachránili jednomu francouzskému horolezci život.
 

 

 

Miroslav Caban (*1964)

Horolezec, cestovatel a vinař. Jako první Čech úspěšně dokončil projekt 7 summits vystoupil na nejvyšší vrcholy všech kontinentů a to bez použití umělého kyslíku. Kromě karimatek testoval i boty Bestard a další doplňky.

 

 

Roman Langr (*1976)

Horolezec a cestovatel. Od roku 1989 má za sebou mnoho expedic do velehor Pamír, Fanské hory, Alaj, ale také Karakoram a Himálaj. Soustředí se spíše na treky do výšky okolo 6.000m, ale věnuje se i horolezectví. Expedice: Dhaulágiri 94, Shisha Pangma 95, Manaslu 96, Makalu 98, Lhotse 99, Broad Peak 00, Sherpanicool 02, Cho-Oyu + Everest 03
 
 

Petr Jahoda (*1963)

cestovatel a dobrodruh. Jeden z průkopníků cestování do nejdivočejších míst planety - Indonésie, Jižní Amerika, centrální Afrika atd. Testoval naše výrobky v extrémech všeho druhu - od velehor přes subtropy až po pouště tedy v prostředí, kde vydrží jen málokterý moderní člověk, natož vybavení, které s sebou má. Přesto úspěšně testoval samonafukovací karimatky a další výrobky.

www.jahodapetr.cz